•   0362 400 400 4  
  • destek@mobiles.com.tr

Mobiles Bilişim Yazılım Danışmanlık Ltd. Şti.
Mobil İletişim ve Teknoloji Rehberi

2006 yılında merkezi Samsun olmak üzere Mobil İletişim ve Teknoloji, Bilişim, Açık Hava Reklam sektörlerinde ulusal düzeyde hizmet ağı oluşturmak, faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. Başlangıç olarak, şirket kuruluşumuzdan önce, yöneticilik, bölgesel distribütörlük ve bölgemizde ilk servis sağlayıcı olarak çeşitli kademelerinde görev yaptığımız toplu mesajlaşma çözümleri konusunda faaliyetlerimizi Mobiles markasıyla yoğunlaştırdık. Mesajlaşma çözümlerinde ki, geçmişten gelen sektörel tecrübe ve birikimlerimiz Mobiles markasını kısa zamanda bölgemizde öncü ve lider konuma getirdi. Bölgemizden aldığımız gücü, enerjiyi, faaliyet alanlarımızda, bölgemizde bir ilki başarma ve bu konuda gelenekleri kırma heyecanıyla faaliyetlerimizi ulusal düzeye taşıdık. Portföy birikimimizi Türkiye‘nin önde gelen kurum, oda, parti, firmalarıyla, çok ciddi referanslarla güçlendirdik. Kuruluşundan bu yana faaliyet konularında bölgesel gelenekleri yıkan Mobiles 2007 yılında, sektöründe lider ve dünya markası olan Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ. nin mesajlaşma çözümlerinde kuruluşunda yer aldığı 3G Bilişim Ltd. Şti. markası aracılığı ile Türkiye genelinde bulunan 12 iş ortağından biri, Anadolu merkezli ilk ve tek iş ortağı olma başarısını göstererek bu sektördeki başarısını en üst düzeye taşımıştır. Mobiles; Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ. ile iş ortaklığı konusundaki başarısını 2013 ve 2014, yıllarında almış olduğu Turkcell Silver Partner ödülleriyle taçlandırmıştır ve bu konuda ki faaliyetlerine Turkcell Silver Partner ünvanıyla devam etmektedir. Mobiles, toplu mesajlaşma çözümleri konusunda, Ülke genelinde, 30‘u aşkın alt iş ortağı, Ankara ve Adana‘da bölge hizmet ofisleri, Türkiye genelinde 7000‘i aşkın müşterisiyle kocaman bir aile haline gelmiştir. Mobiles bu sektördeki değişim ve gelişimlere adapte olarak yatırımlarını yönlendirmeyi ve geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu anlamda mobil pazarlama ürünleri kapsamında tescillemiş olduğumuz MOBİLAJAN‘S markamızı sektörün yön bulduğu mobil pazarlama sektöründe geliştirmeyi ve bu konuda doğrudan daha etkin ve kaliteli hizmet üretmeyi hedeflemekteyiz. Mobiles sektöre getirdiği yeniliklerle (mobil menü uygulamaları, web uygulamaları, toplu mms, toplu video, sesli mesaj, lokasyon, hedefli, profilleme, sektörel mesajlaşma çözümleri vs.) ve farklı hizmet kalite ve anlayışıyla (7/24 müşteri destek vs.) adından fazlasıyla söz ettirmeyi başarmıştır. Hizmet kalitemizi, farlılıklarımızı ve portföyümüzü daha kalıcı kılmak adına, öncelikle; Trabzon, İzmir, ve en büyük pazar ve hedeflerimizden biri olan İstanbul bölge hizmet ofisimizi, sonrasında en kısa süre içerisinde tüm Türkiye bölge hizmet ofislerimizi oluşturmayı planlamaktayız. Ekibimiz ve hizmet verdiğimiz portföyümüzden aldığımız güçle hizmet verdiğimiz sektör ve bölgelerde öncü ve pazar lideri olan Mobiles, bu güne kadar taşıdığı başarısını, Türkiye genelinde kalıcı kılmayı hedeflemektedir.

Mobiles, 2007 yılından bu yana, mobil iletişim ve teknoloji dışında farklı sektörlerde de yatırımlar yapmaktadır. Öncelikle OUTDOOR MOBİLES TV markasıyla Açık Hava Reklam sektörüne giriş yapmıştır. Bu çerçevede ilk olarak Ordu Fatsa Açık Hava da yer alan yine bölgede ilk olan Outdoor Dev Led ekran kurulumları yaparak MOBİLES TV markasıyla Açık Hava Reklam yatırımlarına başlamıştır. Sonrasın da Ünye, Samsun Mecidiye, bölge ve ülke genelinde farklı lokasyonlarda network oluşturup; kurulum, danışmanlık, işletmecilik yaparak Açık Hava Reklam sektöründe kendisine yer edinmiştir. Mobiles; Açık Hava Reklam sektöründeki bilgi ve birikimlerini, yatırımlarını, elde ettiği başarısını, 2010 yılında kurucusu olduğu MEDYAKENT markasıyla tescillemiştir.

Mobiles; Medyakent markasıyla, Samsun Hafif Raylı Sistem reklam alanlarını da bünyesine katarak, bu sektörde de bölgemizde öncü ve lider konumunda yer almıştır. Mobiles; kurucusu olduğu Medyakent markası altındaki yatırım ortaklığını 2014 yılında sonlandırarak Açık Hava Reklam sektöründeki kariyer ve yatırımlarına Mobilajan‘s markasıyla devam etmektedir. Mobiles; Açık Hava Reklam, Mobil Pazarlama, Digital Reklam ve Pazarlama, Marka Tasarım ve Danışmanlığı, Medya Planlama, Basın-yayın, Mobil Uygulama, Web Projeleri ve Sosyal Medya vs. proje ve yatırımlarını Mobilajan‘s markası altında toplayarak bu alanlarda da geliştirdiği yenilikçi proje ve yatırımlarla Mobiles markasında olduğu gibi Mobilajan‘s markasıyla da Türkiye markası olma adına yoluna sağlam ve emin adımlarla devam etmektedir.

Mobiles ana işleyişi olan sektörlerin dışında birçok kurum, oda ve firmaya danışmanlıklar vererek farklı çözümlerde sunmaktadır. Ve yine ulusal birçok markanın distribütörlüğünü ve temsilciliğini yapmak- tadır. Mobiles; yazılı ve görsel basın konusunda Doğan Grubuna bağlı Hürriyet Gazetesinin yetkili ajansı konumundadır. Yine distribütörlük olarak Türkiye‘de pazar liderlerinden olan Satko Araç Takip Sistemleri ‘nin bölge temsilciliğini elinde bulundurmaktadır. Mobiles; kurucusu olduğu HABERLİNKİ.COM markası ile yakın gelecekte yazılı basının yerini alacak olan internet gazeteciliğinde de faaliyet göstermektedir. Mobiles; mobil iletişim, teknoloji ve reklam sektöründe Danışmanlık kimliğinden yola çıkarak; farklı reklam çözümleri, medya planlama, tasarım, produksiyon, web çözümleri, mobil uygulama çözümleri, sektörel yazılım çözümleriyle birçok oda, kurum ve firmaya danışmanlık vermektedir. 2014 yılında kurmuş olduğumuz Mobilkent İletişim Hizmetleri Ltd.Şti. markamız ile lisans ve altyapı çalışmalarını tamamlayarak mesajlaşma çözümlerinin yanında ses(voice), çağrı çözüm ve teknolojileri sektöründe de yatırımlarımızı hızlandırmış bulunmaktayız

Mobiles; 2016 yılı içerisinde Kurumsallaşma ve Türkiye geneli bölge hizmet ağları ve ofisleri sürecini büyük ölçüde tamamlamayı hedeflemektedir.Mobiles tüm marka ve projeleriyle öncelikli hedefimiz olan ülke genelinde adından söz ettireren köklü ve kalıcı bir Türkiye markası olma yolunda emin ve sağlam adımlarla ilerlemeye devam edecektir. 10 yılı aşkın süre önce büyük heyecan, ideal ve inancımızla; ANADOLU‘DAN TÜRKİYE‘YE sloganıyla çıkmış olduğumuz yolculukta; Türkiye geneli bölge ofis ve dağıtım kanallarıyla ulusal düzeyde hizmet üreten faaliyet sektörlerinde ön sıralarda, bilinir, aranılır, güvenilir ve öncü marka olma yolunda, bizlere güven ve desteklerini esirgemeyen, bizlere her geçen yıl artarak değer katan ve hizmet ailemize yeni katılarak değer katacak olan, değerli müşterilerimize ve Mobiles dostlarına minnet ve teşekkürü borç bilir, Mobiles ailesi adına sevgi ve saygılarımı sunarım... GÜCÜNÜZ; GÜCÜMÜZDÜR...

Mobile'S Bilişim Ltd. Şti adına; Orkun Şah BAŞBUĞ